Category Results and Splits

ACT 8/24 hour champs - Black Ridge Rogaine

14/04/2012 at Black Ridge, Chakola

Course 8 24

Course 8

Categories: M MV MS W WV WS X XV XS MJ XJ F

Category M

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11250 25.27:43:5327Sebastian Klich, Keith Conley ALCN AMCN
21210 23.47:41:0412John Anderson, David Dash ABCM ACCM
31150 23.78:05:5250David Bourne, Geoff Davis AACP AYCO
41060 21.77:40:5510Geoffrey Barnes, Mark Barnes AXCL AYCL
5920 24.98:18:3451Phil Walker, Adrian Keough ABCP ACCP
6800 27.28:09:0162Thomas Diprose Adams, Nick Francis AYCP AZCP
7570 12.87:41:5766David Button, Mark Hurry AGCQ AHCQ
-LATE 17.08:48:5355Sebastien Willis, Owen Hutchison ALCP AMCP

Category MV

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11210 23.47:41:0412John Anderson, David Dash ABCM ACCM

Category MS

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11210 23.47:41:0412John Anderson, David Dash ABCM ACCM

Category W

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11280 23.38:01:1365Anna Hyslop, Liz Abbott AECQ AFCQ
2940 17.67:42:2460Tracey Edmonds, Laurinda Bailey AWCP AXCP
3740 16.86:57:2215Monika Binder, Yolande McLean AHCM AJCM
-LATE 13.39:05:4120Shelley Dorey, Micarla Sexton ASCM ATCM
-LATE 9.720:40:5330Sarah Bishop, Catherine Taylor ASCN ATCN

Category WV

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1740 16.86:57:2215Monika Binder, Yolande McLean AHCM AJCM

Category X

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11400 26.98:00:1922Martin Dearnley, Louise Dearnley, Graham Field, Tristan White AWCM AXCM AZCM
21120 21.67:36:3233Lachlan Bourke, Ariane Roseblade AACO AZCN
3980 18.47:45:4459Lex Cogle, Dot Russell AUCP AVCP
4930 20.26:36:2813Wayne Gregson, Rachel Gregson ADCM AECM
5920 17.97:40:0071Candice Priebbenow, Samuel Beverly AQCQ ARCQ
6870 17.57:31:0426Jack Muirhead, Alexandra Orme AJCN AKCN
7870 17.07:59:0158Kris Nash, Laurie Nash, David Hogg ASCP ATCP
8780 16.07:19:164Hugh Moore, Karin Schulz, Daryl Erbacher AKCL ALCL AXCO
9780 17.17:55:3032Grant Battersby, Terry Dixon, Helen McAuley AWCN AXCN AYCN
10460 13.97:15:5174Bethany Thompson, Margret Thompson, Michael Thompson AXCQ AYCQ
11420 14.87:34:0470Tony Leach, Andrew Wain, Annette Wain ANCQ AOCQ APCQ
12360 9.47:41:4434William Bond, Louella Yu ABCO ACCO
13200 9.68:16:4957Mark Hoyle, Georgina Hoyle APCP AQCP
-LATE 12.58:48:2663Hamish Leslie, Hannah Beasley AACQ ABCQ

Category XV

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1980 18.47:45:4459Lex Cogle, Dot Russell AUCP AVCP
2870 17.07:59:0158Kris Nash, Laurie Nash, David Hogg ASCP ATCP
3780 16.07:19:164Hugh Moore, Karin Schulz, Daryl Erbacher AKCL ALCL AXCO
4780 17.17:55:3032Grant Battersby, Terry Dixon, Helen McAuley AWCN AXCN AYCN
5420 14.87:34:0470Tony Leach, Andrew Wain, Annette Wain ANCQ AOCQ APCQ
6200 9.68:16:4957Mark Hoyle, Georgina Hoyle APCP AQCP

Category XS

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1780 16.07:19:164Hugh Moore, Karin Schulz, Daryl Erbacher AKCL ALCL AXCO
2780 17.17:55:3032Grant Battersby, Terry Dixon, Helen McAuley AWCN AXCN AYCN

Category MJ

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1800 27.28:09:0162Thomas Diprose Adams, Nick Francis AYCP AZCP

Category XJ

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1920 17.97:40:0071Candice Priebbenow, Samuel Beverly AQCQ ARCQ
2870 17.57:31:0426Jack Muirhead, Alexandra Orme AJCN AKCN

Category F

Back to: top Course 8
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1560 11.77:23:033Nick Lhuede, Lisa Cutfield, Sophie Lhuede, Henry Lhuede AFCL AGCL AHCL AJCL

Course 24

Categories: M MV MS W WV WS X XV XS MJ XJ F

Category M

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
13300 62.923:17:1218Aaron Coles, Dane Roberts AOCM APCM
23050 57.523:00:0121Roland Cziferszky, David Willimas AUCM AVCM
32540 47.222:09:2811Graham Atkins, Greg Lane AACM AZCL
42510 46.923:41:4714Don McLean, Michael Challen AFCM AGCM
52440 50.623:23:1252Galen Correy, Oliver Lee ADCP AECP
62400 44.922:14:2217Matthew Hollingworth, Glenn Bridgart AMCM ANCM
72370 52.523:24:1631Mike Hotchkis, Alec Deslandes AUCN AVCN
82240 48.123:45:2837Thomas Brazier, Phillip Gatt, Casey Ross AHCO AJCO AKCO
91980 37.523:23:2245Troy Skaleskog, Murray O'Hanlon AQCO ARCO
101560 37.923:05:302Lachlan McIntosh, Malcolm Ramsay ADCL AECL
111470 38.922:39:4368Vincent Margerin, Alex Aberle-Leeming ALCQ AMCQ
121340 34.819:40:3635Kerry Hall, Joey Hall ADCO AECO
131110 33.821:31:4656Will Gort, Graeme Ford ANCP AOCP
14800 26.316:13:5567Peter Boyce, Hal Benson AJCQ AKCQ
15730 19.112:16:3964Nathan Kulinitsch, Brad Paton ACCQ ADCQ

Category MV

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
12540 47.222:09:2811Graham Atkins, Greg Lane AACM AZCL
22510 46.923:41:4714Don McLean, Michael Challen AFCM AGCM

Category W

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
13640 66.623:38:426Gill Fowler, Jess Baker AOCL AQCL
22550 44.923:38:117Benita Sommerville, Mel Powell ARCL ASCL
31320 33.323:36:3648Leanne Aust, Jenny Horsfield AUCO AVCO
41130 28.123:54:179Kathy Saw, Anne Sawkins AVCL AWCL
5890 24.121:45:235Anne Powell, Theresa Powell AMCL ANCL

Category WV

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11320 33.323:36:3648Leanne Aust, Jenny Horsfield AUCO AVCO
21130 28.123:54:179Kathy Saw, Anne Sawkins AVCL AWCL
3890 24.121:45:235Anne Powell, Theresa Powell AMCL ANCL

Category WS

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11130 28.123:54:179Kathy Saw, Anne Sawkins AVCL AWCL

Category X

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
14250 77.522:56:541Julie Quinn, David Baldwin ABCL ACCL
23380 62.123:19:4872Melanie Simpson, Robert Bleeker ASCQ ATCQ
32310 43.023:14:5516Marg Harrap, Mike Harrap AKCM ALCM
41890 39.823:55:028Colleen Mock, Colin Mock ATCL AUCL
51820 36.518:51:5273Dave Ellis, Hilary Ellis AUCQ AVCQ
61810 34.622:54:1253Richard Sage, Nihal Danis AFCP AGCP
71660 36.923:55:4219Phil Creaser, Anna Booth AQCM ARCM
81200 29.223:27:5654Marcin Kozik, Mira Kozik, Jarek Derewecki AHCP AJCP AKCP
91120 21.023:50:2846Ian Almond, Bronwyn Wilson ASCO ATCO
101040 19.722:08:0044Dale Atterby, Zoe Robertson AOCO APCO

Category XV

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
12310 43.023:14:5516Marg Harrap, Mike Harrap AKCM ALCM
21890 39.823:55:028Colleen Mock, Colin Mock ATCL AUCL
31810 34.622:54:1253Richard Sage, Nihal Danis AFCP AGCP
41660 36.923:55:4219Phil Creaser, Anna Booth AQCM ARCM
51120 21.023:50:2846Ian Almond, Bronwyn Wilson ASCO ATCO

Category XS

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
12310 43.023:14:5516Marg Harrap, Mike Harrap AKCM ALCM
21890 39.823:55:028Colleen Mock, Colin Mock ATCL AUCL
31660 36.923:55:4219Phil Creaser, Anna Booth AQCM ARCM

Category MJ

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
12440 50.623:23:1252Galen Correy, Oliver Lee ADCP AECP
21560 37.923:05:302Lachlan McIntosh, Malcolm Ramsay ADCL AECL
31110 33.821:31:4656Will Gort, Graeme Ford ANCP AOCP

Category F

Back to: top Course 24
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11770 34.423:18:1023Paul Cuthbert, Tara Sutherland, Zoe Cuthbert, Ella Cuthbert AACN ABCN ACCN ADCN
21730 34.223:50:4028Alison Inglis, Patrick Miller, Tristan Miller ANCN AOCN APCN
3840 22.323:25:4524Michael Green, Jessica Green AECN AFCN
4810 18.723:54:0029Peter Miller, Natalie Miller AQCN ARCN
5600 14.223:39:1838Andrew Hassell, Jesse Gell-Redman, Stephen Hassell ALCO AMCO ANCO