Category Results and Splits

Autumn rogaine 2018 2

12/05/2018 at Wingello

Course 6 hour event 12 hour event

Course 6 hour event

Categories: M MV MSV MUV W WV WSV X XV XSV XUV M23 X23 N F

Category M

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11290 0.06:08:1982Thomas Brazier, Ben Armitage ALBK ASGB
21100 0.06:06:4740Tom Driscoll, James Bailie, James Kitchin, Joe Kennedy AFBV AJGD AKBU APGE
3850 0.05:58:0975Ben Rada Martin, Isaac Bell AJBU ALEG
4740 0.05:36:236Douglas Jay, Michael Bray, Marty Weston ALBR AMBU AQEH
5720 0.05:47:4628Martin Slade, Duncan Cross ABBR AFBK
6690 0.05:58:08120Glenn Schwarzel, Mark Schwarzel ADEG AEBT
7680 0.05:48:23121Anthony Butler, Christopher Butler, Christopher Brunero, Gareth Humphries AOBL AQEF ARBU ATBU
8640 0.05:56:508Jeff Martin, Jason Roberts, Ross Beatty AMBO AMBQ ASEH
9590 0.05:57:26108Simon Louis, Jonathan Williams AVBU AVGB
10550 0.05:53:0087Anthony Savage, Merrick Underwood ABGE AHGD
11540 0.05:39:4443Sean Wright, Leon Whittle AEEF ATBZ
12540 0.05:52:5323Michael Minehan, James Phimister, John Renzenbrink AFBP ARBO AVBR
13520 0.05:38:3439Tim Cochrane, Vojtech Zverina, Jakub Beseda, Nicole Low, Amanda Dyson AABV AEBS AFBZ AKBS AVBP
14380 0.05:57:13107Ted Booth, Phil Allen AMBT AVBN
15330 0.04:44:0269Rod Cutler, Liam Cutler ADGC ANEH
16290 0.06:04:0897Brent Bridgeford, Oliver Lilford ATEF AWGB
17280 0.05:19:2335Jamie Teh, Ian Teh, Aaron Teh AKBP AMEH AQGB
18160 0.05:10:3048Gordon Jankov, Aleks Jankov ABBM AOEF
-LATE 0.07:04:2790Darren Harrow, Jake Ruse AQBZ AVBS

Category MV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1720 0.05:47:4628Martin Slade, Duncan Cross ABBR AFBK
2690 0.05:58:08120Glenn Schwarzel, Mark Schwarzel ADEG AEBT
3640 0.05:56:508Jeff Martin, Jason Roberts, Ross Beatty AMBO AMBQ ASEH
4540 0.05:39:4443Sean Wright, Leon Whittle AEEF ATBZ
5540 0.05:52:5323Michael Minehan, James Phimister, John Renzenbrink AFBP ARBO AVBR
6380 0.05:57:13107Ted Booth, Phil Allen AMBT AVBN
-LATE 0.07:04:2790Darren Harrow, Jake Ruse AQBZ AVBS

Category MSV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1720 0.05:47:4628Martin Slade, Duncan Cross ABBR AFBK
2690 0.05:58:08120Glenn Schwarzel, Mark Schwarzel ADEG AEBT
3540 0.05:52:5323Michael Minehan, James Phimister, John Renzenbrink AFBP ARBO AVBR
4380 0.05:57:13107Ted Booth, Phil Allen AMBT AVBN

Category MUV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1720 0.05:47:4628Martin Slade, Duncan Cross ABBR AFBK
2540 0.05:52:5323Michael Minehan, James Phimister, John Renzenbrink AFBP ARBO AVBR
3380 0.05:57:13107Ted Booth, Phil Allen AMBT AVBN

Category W

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1520 0.05:59:5270Angela Hudson, Stephanie Wong ADBR AUBR
2490 0.05:45:0147Lisa Gyecsek, Meela Davis AFBL AQCA
3490 0.05:51:5663Julie Pratt, Sarah Amos ABEG AOBT
4460 0.05:46:5049Elouise Peach, Lyndal Maloney, Tracey Callaway ADEH AREG AVBO
5430 0.05:52:2594Svetlana Koudasheva, Olga Koudasheva ABBZ AOBV
6430 0.05:53:0086Angela Franklin, Lucia Kralova AOBM APEF
7420 0.05:56:42119Jessica Hudspeth, Melanie Stamell ADBO ARGC
8390 0.05:40:3926Hester Slade, Margaret Waugh, Robyn Nutley ABBV AMBK AMGD
9380 0.05:45:1471Thais Turner, Rebecca Parsons ABGB APGC
10230 0.04:01:33115Cressida Lehmann, Kathrin Kulhanek ATBS AVEE
11180 0.05:28:5842Robyn Walker, Kathy Anderson, Sueellen Faulkner AGEH ALEF ALGB
12170 0.05:38:2967Carolyn Panozzo, Kate Hansen, Cheryl Conte AABP ABBL AJBO
13160 0.03:13:093Virginia Leadbitter, Belinda Catorall AABO AJCA
14140 0.05:04:39109Sue Jackson, Fiona Dring, Debbie Hotchkis AKGE AMEG AQBO
15130 0.05:57:3914Chu Wai Liew, Toni Duckworth, Linda Mandin ANEF APGB AUCA
16100 0.04:15:0057Michelle De Vries, Mary Power AAGC ANBK
1730 0.02:44:5015Sally Wu, Alexandra Wilson ABGC AMBL
-LATE 0.07:23:5084Belinda Kenny, Jennie Cramp ABBP AKBO

Category WV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1490 0.05:51:5663Julie Pratt, Sarah Amos ABEG AOBT
2460 0.05:46:5049Elouise Peach, Lyndal Maloney, Tracey Callaway ADEH AREG AVBO
3390 0.05:40:3926Hester Slade, Margaret Waugh, Robyn Nutley ABBV AMBK AMGD
4380 0.05:45:1471Thais Turner, Rebecca Parsons ABGB APGC
5180 0.05:28:5842Robyn Walker, Kathy Anderson, Sueellen Faulkner AGEH ALEF ALGB
6140 0.05:04:39109Sue Jackson, Fiona Dring, Debbie Hotchkis AKGE AMEG AQBO
7100 0.04:15:0057Michelle De Vries, Mary Power AAGC ANBK

Category WSV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1390 0.05:40:3926Hester Slade, Margaret Waugh, Robyn Nutley ABBV AMBK AMGD
2180 0.05:28:5842Robyn Walker, Kathy Anderson, Sueellen Faulkner AGEH ALEF ALGB
3100 0.04:15:0057Michelle De Vries, Mary Power AAGC ANBK

Category X

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1780 0.06:01:29100Mathias Richter, Ross Deans, Fergus Little, Maxie Rennie ABBN AFEH AQGD AUGD
2740 0.05:56:1385Alex Chapman, Angela Chapman ANBZ AVBT
3740 0.05:56:4261Harry Slatyer, Rachel Slatyer, Anthony Slatyer ABBK AMBN AVBZ
4710 0.05:57:19111Tova Gallagher, Tristan White AEEG ALBQ
5700 0.05:59:1038Kim Eales, Nick Eales AFBM AJBV
6690 0.05:47:0641Harrison Beer, Callum Davis, Samuel Thompson, Helen Pretorius ACBU AFBU ALBP AQGC
7650 0.05:44:3799Marcus Dahl, Olivia Ferguson, Jye Turner, Harrison Read ADBS AHBU AMBR AUBT
8650 0.05:47:0698Hannah Small, Thomas Campbell, Aaron Bryce, Thomas King, Niamh Shulmeister ADBM AOCA APBL APBS ARGE
9630 0.04:58:59103Lizzy Mee, Rory O'donnell, Nila Norbu, Harriet Wilson ALGE ARBS ARBT ATBM
10630 0.05:53:3768Andrew Lumsden, Debbie Byers, Kath Grant AQBD AQBQ AVBQ
11630 0.05:55:3362Thomas Shafron, Mira Wawn AABR AGGC
12620 0.05:49:5551Tom Cochrane, Melissa Head AABN AABS
13600 0.05:51:3073Ella Baker, Andrew Baker, Jack Howard AABZ AEBK AGGB
14590 0.05:56:5677Lee Cumpstone, Amey Brown ASBK AVBM
15590 0.05:57:3874Damon Vandermaat, David Morrison, Phillip Eddey, Katie Lillyman AAEG AAGB AEBN AKEH
16590 0.05:58:2189Simon Pettitt, Melissa Robertson AJBM ATGE
17580 0.05:56:3096David B, Angela Lonergan AOBP APEH
18570 0.05:45:2364Adrian Plaskitt, David Beardmore, Nicole Gallahar AFEG AJBK ARBZ
19560 0.05:56:28104Mohak Garg, Emma Mcgrath-Cohen, James Walsh, Adam Cass, Luke Drinkwater ABBS AGBK AHBN AOGD AQEG
20550 0.06:02:5854Andrew Nolan, Faye Hollands, Keny Arcangeli ACBM AHBP AJBS
21540 0.05:53:21110Levi Barker, Bradley Dariol, Brad Vallette, Hannah Johnson AHBT AUEG AVGD AWGC
22510 0.05:52:3283Aidan Myatt, Isabel Marsh AHEF AXBQ
23490 0.05:40:11101Claude Gibson, Chelsea Borys, Skanda Panditharatne, Nicholas Pudney, Emily Townsend ADBV ADCA AKEG AOGE AUBZ
24490 0.05:53:32122Brett McFadyen, Erin McFadyen, Ben Campbell ADBZ APBZ AQGE
25480 0.05:57:0117John Cole, Hannah Day, Tim Day AMBM APBK ASBP
26480 0.05:57:35102Kate Denyer, Rex Henderson, Caspian Nicholls, Tony Zhou, Rohit Rao AGBT AGEF AHBO AKBT AOBQ
27450 0.05:46:4395Jaclyn Fletcher, Kevin Keegan ADGE ATGD
28440 0.05:46:4193Rose Ahlefeldt, Trevor Lafleur AKGB AQBS
29440 0.05:47:4145Joe Kaczmarski, Annie Kaczmarski, Samara Constable ARBL ASBQ AUBQ
30430 0.05:45:2024Karen Shaw, Marlo Perry, Craig Dawson AGBV AMBZ APBR
31420 0.05:56:20106Oliver Johnson, Oscar Little, Sarah Gerhmann, Christina Fawns AABU AGBR AGGE AJBP
32400 0.06:21:0916Lynn Stanway, Brendan Walsh AOBZ AQBM
33330 0.06:07:1834Peter Morrison, Cathie Bradstreet AABT APEG
34310 0.05:41:12114Brent Carswell, Rianne Conijn AEBV AQBR
35290 0.06:04:1056Anthony Ricci, Ainsley Pahljina ABBO ATBQ
36270 0.05:35:50117Alan Mansfield, Ingrid Mansfield, Sonia Kupina AHBQ ALBU AOBU
37250 0.04:47:34105Henry Van Laeren, Aneesha Singh, Diclehan Erdal, Ming Xuan Chong, Tar Yar Maung ADBP AHBR AJGC ANBV AOBR
38250 0.05:34:0421Nick Greenhalgh, Trish Kiehne AKGC AWBM
39220 0.02:44:2479Jonathan Darcy, Rebecca Darcy AGBM APBQ
40220 0.05:38:2520Mark Hoyle, Martin Loosemore, Heather Loosemore, Georgina Hoyle ABGD AGBL AVEH AZBV
41200 0.05:32:1337Celine Beinchet, Jamie Allen AKBQ ASBO
42200 0.05:51:05116Jurgen Spangl, Karin Mundsperger, Maya Spangl, Anuuk Spangl ACBT AEGD AHBM AVGC
43170 0.04:47:5529Sand Broome, Justin Broome, George Broome, Kate Broome, Phoebe Broome AABQ ADBN AFBS AMGE ANBS

Category XV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1700 0.05:59:1038Kim Eales, Nick Eales AFBM AJBV
2630 0.05:53:3768Andrew Lumsden, Debbie Byers, Kath Grant AQBD AQBQ AVBQ
3580 0.05:56:3096David B, Angela Lonergan AOBP APEH
4570 0.05:45:2364Adrian Plaskitt, David Beardmore, Nicole Gallahar AFEG AJBK ARBZ
5400 0.06:21:0916Lynn Stanway, Brendan Walsh AOBZ AQBM
6330 0.06:07:1834Peter Morrison, Cathie Bradstreet AABT APEG
7250 0.05:34:0421Nick Greenhalgh, Trish Kiehne AKGC AWBM
8220 0.05:38:2520Mark Hoyle, Martin Loosemore, Heather Loosemore, Georgina Hoyle ABGD AGBL AVEH AZBV

Category XSV

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1630 0.05:53:3768Andrew Lumsden, Debbie Byers, Kath Grant AQBD AQBQ AVBQ
2220 0.05:38:2520Mark Hoyle, Martin Loosemore, Heather Loosemore, Georgina Hoyle ABGD AGBL AVEH AZBV

Category M23

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1850 0.05:58:0975Ben Rada Martin, Isaac Bell AJBU ALEG

Category X23

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1690 0.05:47:0641Harrison Beer, Callum Davis, Samuel Thompson, Helen Pretorius ACBU AFBU ALBP AQGC
2650 0.05:44:3799Marcus Dahl, Olivia Ferguson, Jye Turner, Harrison Read ADBS AHBU AMBR AUBT
3630 0.04:58:59103Lizzy Mee, Rory O'donnell, Nila Norbu, Harriet Wilson ALGE ARBS ARBT ATBM
4560 0.05:56:28104Mohak Garg, Emma Mcgrath-Cohen, James Walsh, Adam Cass, Luke Drinkwater ABBS AGBK AHBN AOGD AQEG
5510 0.05:52:3283Aidan Myatt, Isabel Marsh AHEF AXBQ
6490 0.05:40:11101Claude Gibson, Chelsea Borys, Skanda Panditharatne, Nicholas Pudney, Emily Townsend ADBV ADCA AKEG AOGE AUBZ
7480 0.05:57:35102Kate Denyer, Rex Henderson, Caspian Nicholls, Tony Zhou, Rohit Rao AGBT AGEF AHBO AKBT AOBQ
8420 0.05:56:20106Oliver Johnson, Oscar Little, Sarah Gerhmann, Christina Fawns AABU AGBR AGGE AJBP
9290 0.06:04:1056Anthony Ricci, Ainsley Pahljina ABBO ATBQ

Category N

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1590 0.05:56:5677Lee Cumpstone, Amey Brown ASBK AVBM

Category F

Back to: top Course 6 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1430 0.05:52:2594Svetlana Koudasheva, Olga Koudasheva ABBZ AOBV
2330 0.04:44:0269Rod Cutler, Liam Cutler ADGC ANEH
3280 0.05:19:2335Jamie Teh, Ian Teh, Aaron Teh AKBP AMEH AQGB
4270 0.05:35:50117Alan Mansfield, Ingrid Mansfield, Sonia Kupina AHBQ ALBU AOBU
5200 0.05:51:05116Jurgen Spangl, Karin Mundsperger, Maya Spangl, Anuuk Spangl ACBT AEGD AHBM AVGC
6170 0.04:47:5529Sand Broome, Justin Broome, George Broome, Kate Broome, Phoebe Broome AABQ ADBN AFBS AMGE ANBS
7160 0.05:10:3048Gordon Jankov, Aleks Jankov ABBM AOEF

Course 12 hour event

Categories: M MV MSV MUV W WV WSV X XV XSV XUV M23 X23 N F

Category M

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11520 0.011:53:1350Craig Cowan, Lee Rice AFBN AGEG
21490 0.011:56:2522Dave Williams, Ronnie Taib AJBN ATBT
31460 0.011:55:4613Andy Macqueen, Greg King AAEF AKGD
41260 0.011:55:34113Oliver Lee, Trevor Marc Lee AEBL AKBN
51160 0.011:08:5652Jason Hollard, Andrew Powell ADBQ AUGE
61150 0.011:48:1225Brett Davis, Michael Smith AGBO AGCA
71030 0.012:02:4678Geoff Barnes, Phil Mann AEBM ANBN
81020 0.011:39:4418Chris Stevenson, Julian Ledger AACA ALBT
9940 0.011:31:1180Martin Dearnley, Graham Field ARGD AWBN
10860 0.011:50:1658Hugh Percival, Damian Morris ADBK AKEF
11850 0.011:54:0611MILO Morrison-Jones, Kalang Morrison-Jones, Tallai M-J, Ira Dudley-Bestow AFBO AFCA AJBL ATBD
12810 0.09:31:265Jason Beddow, Andrew Moller, Andy Forster AFGC ALGC ATBK
13800 0.011:58:3065Richard Sage, Dom Pitot AJEH ANBO
14600 0.07:16:2376David Barlow, Dean Grasselli ARBD ASEF
15540 0.09:22:1360Michael Oliver, Chris Oliver AGBU AWEF
16480 0.010:29:3146Neil Morris, Keith Morris AFGD APGD
1770 0.04:09:3519Mark Vonhuben, Carl Vonhuben AKBK ASGC
-  0.011:48:2392Jon Thomson-Settle, Thomas Banks, Harry Needham AEBZ ANGB ATEG

Category MV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11460 0.011:55:4613Andy Macqueen, Greg King AAEF AKGD
21160 0.011:08:5652Jason Hollard, Andrew Powell ADBQ AUGE
31150 0.011:48:1225Brett Davis, Michael Smith AGBO AGCA
41030 0.012:02:4678Geoff Barnes, Phil Mann AEBM ANBN
51020 0.011:39:4418Chris Stevenson, Julian Ledger AACA ALBT
6940 0.011:31:1180Martin Dearnley, Graham Field ARGD AWBN
7810 0.09:31:265Jason Beddow, Andrew Moller, Andy Forster AFGC ALGC ATBK
8800 0.011:58:3065Richard Sage, Dom Pitot AJEH ANBO
9600 0.07:16:2376David Barlow, Dean Grasselli ARBD ASEF
10480 0.010:29:3146Neil Morris, Keith Morris AFGD APGD

Category MSV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11460 0.011:55:4613Andy Macqueen, Greg King AAEF AKGD
2940 0.011:31:1180Martin Dearnley, Graham Field ARGD AWBN
3800 0.011:58:3065Richard Sage, Dom Pitot AJEH ANBO

Category MUV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11460 0.011:55:4613Andy Macqueen, Greg King AAEF AKGD

Category W

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11090 0.011:47:314Lisa Antill, Shelley Bambrook AABM AJGB
2650 0.011:18:359Pam Montgomery, Ann Montgomery ABBU AKBR

Category WV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1650 0.011:18:359Pam Montgomery, Ann Montgomery ABBU AKBR

Category X

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11490 0.012:02:372Andrew Smith, Toni Bachvarova ALBN AUBD
21130 0.011:54:4553Andrew Duerden, Jemma Duerden, Rochelle Duerden AGBQ AKBV ANBM
31090 0.011:51:4036Sandra Thomas, Phil Harding AUGB AVBV
41090 0.011:53:0791Ivan Koudashev, Elena Koudasheva AFGB AKBM
5940 0.011:56:1281Su Li Sin, Brent Roylance APBP ASBN
6920 0.011:37:4310Marg Cook, Rob Cook ADEF APBM
7800 0.010:05:317Elizabeth Woodgate, Rhett Doyle ALBS AMEF
8770 0.010:40:0755Ben Itzstein, Kate Lee, Andrew Geelan AAEH APBT ASBT
9610 0.010:51:3233Colleen Mock, Colin Mock AOBN ATBL
10400 0.05:44:5072Sam Tonkin, Gemma Papalia, Charles Sheedy ADGB ANBT AUBP
11400 0.07:04:001James Collier, Carley Finn AFBT AMGB

Category XV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11490 0.012:02:372Andrew Smith, Toni Bachvarova ALBN AUBD
21090 0.011:51:4036Sandra Thomas, Phil Harding AUGB AVBV
3920 0.011:37:4310Marg Cook, Rob Cook ADEF APBM
4800 0.010:05:317Elizabeth Woodgate, Rhett Doyle ALBS AMEF
5610 0.010:51:3233Colleen Mock, Colin Mock AOBN ATBL
6400 0.07:04:001James Collier, Carley Finn AFBT AMGB

Category XSV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1920 0.011:37:4310Marg Cook, Rob Cook ADEF APBM
2610 0.010:51:3233Colleen Mock, Colin Mock AOBN ATBL

Category XUV

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1610 0.010:51:3233Colleen Mock, Colin Mock AOBN ATBL

Category M23

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1850 0.011:54:0611MILO Morrison-Jones, Kalang Morrison-Jones, Tallai M-J, Ira Dudley-Bestow AFBO AFCA AJBL ATBD

Category X23

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11090 0.011:53:0791Ivan Koudashev, Elena Koudasheva AFGB AKBM

Category N

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
1850 0.011:54:0611MILO Morrison-Jones, Kalang Morrison-Jones, Tallai M-J, Ira Dudley-Bestow AFBO AFCA AJBL ATBD
2400 0.05:44:5072Sam Tonkin, Gemma Papalia, Charles Sheedy ADGB ANBT AUBP

Category F

Back to: top Course 12 hour event
PlScoreDistTimeNumNamesTags
11130 0.011:54:4553Andrew Duerden, Jemma Duerden, Rochelle Duerden AGBQ AKBV ANBM
270 0.04:09:3519Mark Vonhuben, Carl Vonhuben AKBK ASGC